۲۶ مرداد، ۱۳۹۱

نه غزه، نه لبنان / اهر، هریس، ورزقان..جمهوری‌اسلامی بیش از سی‌ساله در تلاشه که با شستشوی مغزی در مدارس و رسانه‌ها و خرج میلیاردها تومان از سرمایه‌های ملی، آموزه‌های دینی و اسلامی رو جایگزین ملی‌گرایی و فرهنگ ایرانی‌ها کنه، هر بار هم نتیجه عکس داشته. خیلی خوشحالم که با وجود بسیاری از مشکلات فرهنگی و اخلاقی، مردم راه خودشون رو از حکومت جدا کردند و سبک زندگی و افکار تحمیل شده حکومت رو نپذیرفتند و به هر شکی باهاش مخالفت کردند.
از مسئله حجاب که با وجود سخت گیری های زیاد و گشت‌ارشاد و تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و هزار و یک مانع برای آزادی‌های اجتماعی زنان و دختران گرفته تا ترویج و تبلیغ ضدیت با غرب و مهم‌تر از آن، از بین بردن تاریخ ایران و جاگزین کردن آن با تاریخ اسلام، نمونه‌هایی از تلاش‌های شکست خورده جمهوری‌اسلامی بوده که مردم به خوبی و آگاهانه از کنارش رد شدند. 
تمام این سال‌ها سعی کردند جشن‌های ملی و ایرانی رو کم‌رنگ جلوه بدند و به جای آن مراسم و آئین‌های عزاداری اسلامی و یا اعیاد عرب‌ها رو تبلیغ کنند. هر ساله مشکلات مالی زیادی رو ایجاد می‌کنند تا استقبال از نوروز کمتر بشه. به جای تبلیغ و شناساندن جاهای دیدنی کشور و آشنا کردن مردم با فرهنگ، گویش و آداب و رسوم قومیت‌های ملی، سفر به قبور اهل‌بیت و خرج کردن پول در خارج کشور در دستور کار تبلیغات اسلامی دولت قرار گرفته. به جای معرفی شاعران و نخبه‌گان ایران‌زمین، تعریف و تمجید از ائمه اطهار انجام شد و به جای پاسداشت روزهای ملی، روز قدس و دیگر روزهای غیر مرتبط با ایرانیان.. 
ولی همه این کارشکنی‌ها و ضدیت با ایران و مردم آن و نادیده گرفتن خواست و احترام به نیاز آنها؛ باعث شده که تابوهای حکومتی به دست مردم شکسته بشه و کنار گذاشته بشه و هر روز بیش‌تر از قبل رگه‌های ملی‌گرایی و برگشت به اصالت خودمون رو شاهد باشیم..

چه خوب گفت حافظ شیرازی:

نفس باد صبا مشک فشان خواهد شد
عالم پیر دگرباره جوان خواهد شد
ارغوان جام عقیقی به سمن خواهد داد
چشم نرگس به شقایق نگران خواهد شد

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر