۰۱ بهمن، ۱۳۹۰

رعایت حقوق زنان حمایت از زنان نیست، تنها رفتار ِ درست و تکمیل شده ی انسانی استخواستم بگم، تا همچین افکار بیمار و خطرناکی علیه زنان وجود دارد و مادام زمانی که «زن» در تفکر ایشان ابزاری برای ارضای شهوت جنسی و قلدری و زورگویی به منزله اثبات «مردی»، «غیرت» و «ناموس» است، اگر صد هزار زندانی سیاسی و روزنامه نگار و فله فله اعدامی پای جوخه هم باشد، به نظر من «بدن زن و حق انتخاب پوشش» به عنوان ابتدایی ترین حقوق جامعه زنان،یک هزارم ِ درصد هم نمی تواند کم اهمیت تر از هر مشکل دیگری باشد که چه بسا از نظر نگارنده، زندانی بودن یک عقیده و باور تحت عنوان روزنامه نگار و فعال سیاسی و اقلیت دینی و قومی، با هر شدت و خشونتی، تنها محدود شدن آزادی بیان و سلب حقوق شهروندی و سایر حقوق انسانی است. اما تفکر ِ برنامه ریزی شده ی ِ متحجر ِ مذهبی، که تمام توان و قدرت خود رو برای محدود کردن آزادی زنان و به سلطه گرفتن اختیار ِ بدن و پوشش وی به کار گرفته، یک جنایت خاموش و بزرگ علیه ایشان است و هیچ مصلحت و رخداد سیاسی و اجتماعی نباید و نمی تواند چشم به این بخش از جامعه ببندد.
مصلحت اندیشی در هر موضوع مرتبط با آزادی و حقوق زنان، به معنی و مفهوم ِ رعایت نکردن و نادیده گرفتن ِ حقوق انسانی ِ نیمی از جمعیت ِ جامعه است. حال می خواهد این مصلحت اندیشی وجود صدها زندانی سیاسی باشد و یا اعدام و سرکوب. 
یاد بگیریم چشم به حقوق زنان نبندیم. یاد بگیریم در کنار تمامی دغدغه های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی، مسئله زن را اولویت ِ چندم قلمداد نکنیم. 
یاد بگیریم «زن» را یک «انسان» ببینیم با تمام ِ کرامت ها و ارزش های انسانی و نه یک «بدن» برای رفع نیازهای جنسی و تولید مثل و یک موظف به شستشو و آشپزی. 
زنان نیازی به ترحم ندارند. حتی نیازی به حمایت ِ من و تو ِ «مرد» هم ندارند. رعایت حقوق زنان حمایت از زنان نیست، تنها رفتار ِ درست و تکمیل شده ی انسانی است. 
...
علت نوشته بالا کامنتی بود که در فرندفید دیدم و نتوانستم واکنشی نشان ندهم
کامنت رو در ادامه میتونید بخونید:

"بشر امروز (و فردا) که در طول 60 سال عمر به طور تقریبی 7 بار ماشین، 6 بار شغل، 4 بار کشور، و 10 بار موبایل و لپتاپش رو عوض می کنه، خیلی سخت بتونه تمام عمرش رو با یک نفر به عنوان همسر (زن) زندگی کنه. روابط طولانی مدت روز به روز کمتر خواهند شد. فکر کنم تا 30 سال دیگه، مردم جهان یه رابطه 5 ساله رو یک رابطه "طولانی مدت" بنامند و ازدواج محدود به اقلیتها بشه. تو فوتبالم همینجوره. دیگه مثل سابق بازیکنا تو یه تیم نمی مونن. مربیا هم همینطور، آدم چطوری میتونه تا آخر عمرش با یک زن فقط رابطه داشته باشه؟"

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر