۲۰ مرداد، ۱۳۹۰

یاد بود امیدرضا میرصیافیعنوان صفحه ای است که به تازگی دوستان امیدرضا ایجاد کرده اند به مناسبت 19 مرداد 1390، برابر با روزی که می بایست دوران دو سال و شش ماه حکم زندان وی به پایان می رسید، اما به طرز مشکوکی در 28 اسفند 1387 در زندان اوین پس از وخامت حال، درگذشت..؛
امیدرضا میرصیافی متولد 12 مرداد 1359، نویسنده وبلاگ (روزنگار) و تهیه کننده مقاله در زمینه هنر موسیقی و فعال در زمینه مصاحبه با هنرمندان برای رادیو زمانه و همچنین برنامه (سیری در ادبیات آهنگین ایران) برنامه ای به وسیله زنده یاد تورج نگهبان ( ترانه سرا) تهیه و از طریق سبکه های ماهواره ای پخش می شد، بود. ایشان در اردیبهشت 1387 توسط ماموران امنیتی با یورش به منزل پدری بازداشت و نزدیک به چهل روز بعد با قرار وثیقه ملکی موقتا آزاد شد.
دادگاه امیدرضا در پائیز 1387 به ریاست قاضی صلواتی برگزار و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و توهین به سران نظام و توهین به مقدسات به تحمل دو سال و شش ماه زندان محکوم شد که این حکم بدون آنکه به وکیل وی آقای دادخواه جهت تنظیم لایحه دفاعی ابلاغ گردد، تائید و در روز 19 بهمن 1387 به اجرا در آمد.
در روز 28 اسفند 1387 امیدرضا به دلیل وخامت حال، به بهداری زندان اوین منتقل و از آنجا بعد از چند ساعت وقفه به بیمارستان لقمان حکیم منتقل می شود که به دلیل سهل انگاری مسئولان اوین در رساندن ایشان جهت مداوا، پیش از رسیدن به بیمارستان درگذشت.
پزشک قانونی بعدتر علت مرگ را مصرف بیش از اندازه قرص های آرامبخش اعلام می کند اما بنا بر اظهارات خانواده ایشان و تصاویر موجود بعد از فوت امیدرضا و آثار کبودی زیر چشم و خراش روی صورت و همچنین خونریزی گوش چپ و شکستگی سر، این ادعا را رد کردند. امیدرضا در بهداری زندان اوین پس از مصرف قرص های آرامبخش و وخامت حال، به بهانه ی تمارض از سوی مسئولان اوین مورد ضرب و شتم قرار می گیرد که به باور خانواده و دوستان و نزدیکان امیدرضا، علت فوت ایشان می باشد.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر