۲۰ اسفند، ۱۳۸۹

گلوله به پیشانی محمد مختاری اصابت کرده بود


چند روز قبل مطلبی نوشتم در خصوص وقایع 25 بهمن و کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری که در جریان شلیک مستقیم نیروهای انتظامی به شهادت رسیدند. در آن مطلب به چگونگی کشته شدن این دو عزیز و همچنین مشخص کردن هویت سرکوب کنندگان و ضاربانِ مجروحان و کشته شدگان پرداختم. در مطلب مورد اشاره توضیحی نوشتم در خصوص صحنه ی کشته شدن محمد مختاری که محل اصابت گلوله را کتف محمد نوشتم.
بعد از دریافت یک ایمیل و اخباری که بعدتر در رسانه ها منتشر شد، دو نکته در مورد آن پست را لازم به توضیح می بینم.
به دلیل تائید بسیاری از منابع و سایت های خبری از وقایع آن روز مبنی بر کشته شدن دو نفر و زخمی شدن یک نفر، و همچنین حضور خودم در همین سه صحنه، گمان بر این می رفت که یکی از مجروحان آن روز بعد از انتقال به بیمارستان به شهادت رسیده باشد. یعنی کسی که از ناحیه ی کتف یا سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته بود، کشته شده ی دوم آن روز باشد. کمی بعد تر بعد از تائید کشته شدن دو نفر در آن روز، این حدس و گمان بیشتر شد. اما روز گذشته ایمیل بسیار موثقی دریافت کردم از یکی از نزدیکان شهید محمد مختاری بدین شرح که گلوله به پیشانی محمد اصابت و در پشت سرش گیر کرده بود. محل شهادت رو هم تقاطع نواب و آزادی نوشته بود که بدین صورت نوشته ی قبلی در خصوص زخمی شدن محمد از ناحیه ی کتف اصلاح می شود. 
اما نکته ی بعدی پس از این ایمیل، نشان از وجود یک مجروح دیگر در آن روز است که همچنان از هویت وی اطلاعی در دست نیست. یعنی کسی که گلوله به کتف آن اصابت کرده بود چه کسی ست؟ و یا فردی که گلوله به ران پای وی اصابت کرده بود؟ هر دو جوان بودند و در خبرهای بعدی اسم و نشانی از این دو مجروح منتشر نشده است. 

پی نوشت بعد از دو ماه:
بعد از مشخص شدن هویت دو کشته شده روز 25 بهمن و محل شهادت این دو عزیز، خبر دیگری منتشر شد که "امیرحسین تهرانچی" یکی دیگر از کشته شدگان روز 25 بهمن بوده. عکسی از ایشان منتشر نشده اما بعد از انتشار این خبر فردی در فرندفید کامنتی را زیر یکی از لینک ها گذاشته بود که: "یه نفر و دیدم 25 بهمن تو توحید دو تا گلوله خورده بود ران و کمرش. ممکنه امیرحسین تهرانچی همون باشه. سن و سالش هم به بیست و پنج شش سال می خورد. باز نمیدونم". حالا مشخص نیست فرد زخمی شده که فیلمی کوتاهی هم از همون صحنه در بی بی سی منتشر شد، امیرحسین تهرانچی باشد یا نفر سومی که آن سوی خیابان گلوله به جایی نزدیکی کتف و سینه اش برخورد کرده بود. 
امیدوارم بعد از انتشار این پست اگر کسی اطلاع موثقی داره و یا از شاهدان در صحنه بوده تماس بگیره و بتونیم اتفاقات آن روز رو مرور کنیم. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر